4:0 (3:0)
Na úvod hned "z hrušky na zem........"
Napsal: beznos dne Středa, 29 Srpen 2018 13:03

Na první "mistráček" jedeme na derby do Kyjí...............

Nejen tato skutečnost by měla motivovat každého hráče v černobílém dresu. Jako další motivační faktor měl být fakt, že soupeř proti nám postavil 6 hráčů, kteří se druhý den objevili na hřišti za A tým v I.A. třídě...(ne že by jsme to nečekali...) Bohužel jsme domácí kvalitním výkonem nezaskočili. Ale postupně....

Do zápasu nastupujeme bez zraněného Pospiho a dvou dovolenkářů Kamila a Lakyho Poura. Nicméně více jak 25 minut hrajeme otevřenou partii s několika šancemi na obou stranách. V koncovce nám však chybí přesnost a klid. Soupeř má sice mírnou převahu, ale jeho ataky se daří likvidovat až do 27 minuty, kdy domácí zahrávají rohový kop. Laxní bránění ve vápně nás stojí úvodní gól v naší síti, navíc ještě výstavním volejem 0:1. Hra se rázem mění, jsme čím dále více nepřesní, vyklízíme střed hřiště, domácí jsou důraznější v osobních soubojích. A tak přichází další chybka v 41. minutě, kdy domácí útočník si pohraje na vápně s našimi obránci a pod víko zvyšuje na 0:2! Dvě minutky před půlí dostáváme šanci i my - Mára Verner sklepává ve vápně balón na Schwarzíka, který bohužel netrefuje míč z 11 metrů dle svých představ, a ten končí v náručí brankáře.

Do druhého poločasu přehazujeme několik postů a střídáme. Bohužel musíme postupně střídat i nuceně, za dva zraněné hráče (Hami a Filip Běla). Prvních patnáct minut vyznívá platonickou převahou pro nás, ale do žádné vyložené šance se nedostáváme. Naopak po hodině hry je zápas rozhodnutý - 62. minuta - střela z vápna se odráží od tyče k neobsazenému hráči, který míč uklízí do prázdné branky 0:3. Další nepřesnosti a nedůraz nám bohužel nedovoluje dostat se do nějakého náporu, alespoň za čestným gólikem....

Zápas končí nejen se třemi kusy v naší síti, ale bohužel i se dvěma zraněnými. Zvláště zlomený nos Filipa si vyžádá delší léčení. Snad jsme si to nejhorší vybrali hned na začátku (že by rčení "první vyhrání z kapsy....") a už se budeme výkony jen zlepšovat. Nám oproti domácím tentokrát chyběla touha zvítězit, pohyb a důraz. Bez toho se body získávají jen těžko... druhý pokus máme už tuto sobotu doma. Tak nás přijďte povzbudit.

TJ Kyje Praha 14 B - Dolní Počernice 3:0

46. min: Martin Horčík (rank) za Jan Novotný
49. min: Matyáš Koryta (rank) za Adam Hamiollava
78. min: Mikuláš Minčič (rank) za Filip Běla
35. min: Filip Běla Karta