Ambassadors FC Praha - Dolni Počernice "B"
1:2 (0:1)
PRAGOVKA NAD NAŠE SÍLY.
Napsal: PŠ dne Úterý, 08 Září 2020 16:26

Další mistrovské utkání nás čekalo na Pragovce, s né zrovna oblíbeným soupeřem. Už úvod zápasu naznačoval, že nás nečeká nic snadného neboť domácí byly od začátku lepší na míči. Snad proto že jsou na své hrbolaté hřiště více zvyklí, na to se ale rozhodně nemůžeme vymlouvat. My hrozili především rychlými kontry, vedenými hlavně před Duffa. V 5.min se nám jeden takový povedl, Duff bohužel správný okamžik na střelu prováhá. V 10.min jsme to zkusili přeš Pícu, který krásně vyzval opět Duffa. Ten ale opět prováhá zakončení, kdy po kličce gólmanovi a následné střele vyhlavičkoval jistý gól vracející se obránce. Následovalo 10minutové hlušší okno, kdy jsme se my a ani domácí nedostali dál než na hranici vápna. Poté začali opět mít navrch domácí, ale Kouťas několikrát výborně zasáhl. Ve 22.min následovala hezká kombinace Píci s Duffem, gólman vyráží na roh. Po rozehrání rohu se k hlavičce hezky protlačí Mára, ale míří těsně nad. 28.min chyba Číči, Kouťák zázračně na dvakrát chytá. V této chvíli přichází další tlak a šance domácích, kdy se po několika chybách naší obrany a zálohy dostávají domácí do velkých gólových šancí. Ty ale snad i s trochou štěstí Kouťák zatím zvládá zpacifikovat. Bohužel v 31.min už na střelu zcela osamoceného záložníka domácích Kouťák nemá a tak prohráváme 1:0. Zhruba do 40.min se nám nedaří domácí nějakým způsobem zpacifikovat a mají jasně navrch, zejména díky naší nemohoucnosti přihrát si alespoň třikrát za sebou. V 41.min z ničeho nic udeříme, Radim zachytí rozehrávku domácích a nezištně pošle pošle přes obránce pas na Dominika a ten už si ví rady, 1:1. Do půle se už nic zajímavého nestane. Chvíli po půli uteče Duff na křídle obraně a přihraje zcela volnému Maxikovi, tomu ale do střely skočí bek a kopeme pouze roh. V 48.min se Kouťákovi nevydaří odkop a je málem zaděláno na další gól domácích, ten si naštěstí se situací neporadí. V 49.min Moja špatně vyhodnotí dlouhý balón a domácí útočník jde ze strany sám na branku, střela končí těsně vedle. Následně jde na hřiště žolík v podobě Taichyho. A po pár vteřinách jím skutečně mohl být, dostane skvělou přihrávku do vápna, zakončení je ale bídné. V 55.min opět Radim krásný balón za obranu, ale opět s nulovým efektem, tentokrát Maxík. A domácí nás opět trochu zatlačí, navíc řešíme spoustu situací zbytečně složitě, obzvlášť vzhledem k terénu. V 66. min se Márovi nepovede průnik a toho využijí domácí ke kontru a se trochou štěstí skórují, 2:1. Následuje trochu nervóznější část zápasu, dochází k rozkouskování hry fauly na obou stranách s následnými drobnými strkanicemi. V 78.min dostane domácí útočník do sprintu na křídle balón, rychlostně se odpoutá od Panča a přes Kouťáka střílí na 3:1. V 84.min další hrubka obrany, Kouťák předvede dva reflexivní zákroky a stav se nemění. Posledních 5 minut se sice snažíme ještě něco se stavem udělat, ale křeč a přílišná snaha jde proti nám a už se nám nic nedaří. Je to tak trochu škoda, dnes to byl soupeř s nímž se nějaký ten bodík získat dal. Ale díky naší velké nepřesnosti v přihrávkách, byl mnohem častěji na balónu a to nám tak neumožňovalo hrát více po zemi a po křídlech. Snad se z toho poučíme a příští týden to bude v Břízce mnohem lepší.

TJ Praga B - Dolní Počernice 3:1

40. min: Dominik Slabý

49. min: Tomáš Teichmann (rank) za Martin Cicala junior
63. min: Aleš Novotný (rank) za Tomáš Maxa
79. min: Kamil Douděra (rank) za Martin Horčík
69. min: Lukáš Dufek Karta
77. min: Aleš Novotný Karta