Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

31. 10. 2021: 14:30
Ambassadors FC Praha - Dolni Počernice "B"
1:2 (0:1)
Jen bojovnost na Vinoř nestačila.
Napsal: PŠ dne Pondělí, 20 Září 2021 13:14   

Další výjezd z našeho domovského hřiště na půdu FK Vinoře pro nás skončil opět debaklem. Nutno uznat že tentokrát jsme byli absolutně bez šance, domácí tým byl minimálně o jeden, dva levely lepší než my. V prvním poločase jasně kraloval a vytvářel si jednu brankovou příležitost za druhou (zejména levý křídelník si na hřišti dělal doslova co chtěl), druhou část utkání si už mohl dovolit částečně polevit a po prostřídání už neměl takový tlak jako v poločase prvém. I přes tuto jasnou převahu jsme neskládali zbraně a všichni alespoň příkladně makali( NA ROZDÍL OD NĚKTERÝCH PŘEDEŠLÝCH ZÁPASŮ ). Pár příležitostí k alespoň částečné korekci skóre jsme si vypracovali, trestuhodně jsme s nimi ale naložili. Teď už k některým momentům utkání.

2.min – první roh domácích má být pro nás varováním, prolétne celým malým vápnem, nikdo z našich nereaguje a tak ho hlavičkou domácí hráč jen těsně nenacpe do naší branky. 3.min – dlouhý míč za obránce si domácí křídelník(s bohatou fotbalovou historií) doběhne prakticky u rohového praporku, obehraje podél brankové čáry naše dva obránce a pošle před bránu přesně adresovanou přihrávku. Tam už stačí útočníkovi jen nastavit nohu, 1:0. 7.min – další akcí nás domácí zastihnou v nedbalkách a to tentokrát průnikovou přihrávkou, kdy nezachytíme náběh jejich obránce. Ten si míč jedním dotekem připraví a přihrávkou pod sebe osloví do jasné příležitosti spoluhráče na vápně, ten střelou z první nedá Filipovi šanci, 2:0. 8.-14.min – sice se snažíme hrát, ale díky naší nepřesné rozehrávce často končí tato snaha už v zárodku nějaké souhry. Domácí jsou v této chvíli na koni a tak se jim daří i forčekink, několikrát dostupují naše hráče i v 5-6 lidech, a tak na rozehrávku nemáme ani čas a ani klid. 15.min – Kuba přihrává nepřesně na Beznyho, domácí jdou do kontru a jen díky Filipově reakci ani nadvakrát nekončí míč v naší síti. 18.min – na naší pravé straně ztrácíme lacino míč, ten si nabere v rychlosti již zmiňovaný křídelník a po samostatné akci, kdy přejde přes několik našich bránících hráčů s přehledem skóruje, 3:0. Domácí lehce poleví a tak se nadechujeme i my, bohužel pro nás jsme v koncovce hodně bezzubí. 19.min – Píca jde kousek za půlí za odraženým míčem, ale obránce je u něj o vteřinu dříve. Trochu nešikovně ale napálí míč přímo do Píci a míč po odrazu letí jen těsně vedle domácí branky. 20.min – Gembi vybojuje balón a přihraje do běhu Hamimu, tomu ale střela vůbec nesedne a míč tak končí vysoko nad. 23.min – Gembi vystihne špatnou přihrávku obránce, ale střela je slaboučká a brankář ji v pohodě chytá. 24.-33. – v této části utkání se domácí opět nadechují k dalšímu náporu, my naopak opět narážíme na vlastní nepřesnosti. 34.min – další těžká střela, se kterou si Filip horko těžko poradí a odvrací alespoň na roh. Ten domácí hráč zahraje těsně k brance a jelikož ho nikdo z našich, vč.brankáře nedokáže odvrátit nebo odkopnout, končí v síti, 4:0. 41.min – domácí záložník se z 25metrů odhodlá ke střele, tu by pravděpodobně Filip díky dobrému postavení zpacifikoval. Jenže na velkém vápně stojící útočník do střely dá nohu a tím je trajektorie míče úplně jiná. Filip tak nemá nárok cokoliv s touto střelou udělat, 5:0. 43.min – a opět nám zatápí již několikrát zmiňovaný křídelník, na kraji hřiště si povodí vše co mu stojí v cestě a má ještě čas na přesný centr na úplně volného hráče. Ten už jenom nastavuje hlavu a míč tak opět končí v naší síti, 6:0.

Půlí tak pro nás vlastně skončil zápas, na zvrat jsme ten den psychicky a ani fotbalově neměli. Propadávali jsme hodně i v soubojích, i když nutno podotknout že Vinořští chlapci byli proti těm našim rozhodně vzrostlejší(až na Pospiho). Ale co jsme zase pokazili lehkých přihrávek, na to už by se dalo sepsat několik románů. Druhá půle již tak nebyla v takovém tempu, přesto se několik fotbalových okamžiků vyskytlo.

50.min – Hami si nabere míč,, posune na úplně volného Rendu, ten si ale se střeleckou nepotýká a vysoko přestřeluje. 51.min- domácí útočí po pravé straně, střela jen těsně míjí naší branku. 54.-55.min – Filip lehce podceňuje v rychlém sledu dva po sobě následující centry, se štěstím neinkasujeme. 62.min – zbytečná chyby, jinak docela slušně hrajícího nováčka v naší sestavě, Miška. Trošku zbytečně a zbrkle kope z první malou domu, ta se mu ale vůbec nepovede a tak má útočník snadnou pozici a nezaváhá, 7:0. 64.min – další z útoků domácích vedený jak jinak než levým křídelníkem, následují dvě zakončení. Na štěstí pro nás, ale obě jen zazvoní o brankovou konstrukci. 67.min – trestný kop domácích zahrává tentýž hráč(ano je opravdu komplexní a řekl bych, že by soutěže jenž hrával ještě stále hrát mohl), opět zvoní konstrukce branky. 70.min – chybku tentokrát vyrobí zcela výjimečně Ondra, útočník se tak řítí sám na Filipa. Co domácím vycházelo první poločas, to se jim nedaří druhý. Střela se odrazí od tyče, putuje po brankové čáře a do druhé tyče, následně míč Filip chytá. 74.min – míč si na polovině přebírá opět levý křídelník, a vzhledem k tomu že mu nikdo nevzdoruje tak se dostane až k zakončení a to je opět kvalitní, 8:0. 79.min – další jeho únik, následně předloží tutovku spoluhráči, ten ale branku míjí. 84.min – tvrdá střela domácích, Filip vyráží na roh. 85. min – náš ojedinělý brejk, Fanda krásně osloví Aleše, ten ale jen vypráší rukavice domácímu gólmanovi. 89.min – poslední slovo mají domácí, respektive ZASE levý křídelník, po úniku ze strany přesným centrem osloví svého spoluhráče, ten naštěstí pro nás vysoko přestřeluje.

Co říci závěrem - Fk Vinoři bude vyšší soutěž rozhodně slušet, jak by ale vypadal zápas bez onoho levého křídelníka? Na jak a co kdyby se ale nehraje a tak si domů vezeme těžký příděl. Musíme se už vzchopit, odrazit se od dna. Je potřeba ještě víc pracovat jako tým a i tak působit. Parta se pozná v krizových situacích, tak věřím hoši že to ukážete v následujících zápasech. Tréninky tento týden STŘEDA a PÁTEK od 18:30, hlavu vzhůru.FK Vinoř 1928 z.s. - Dolní Počernice 8:0

Góly
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Ondřej Urban (rank) za Martin Horčík
67. min: Aleš Novotný (rank) za Filip Běla
73. min: František Fiala (rank) za Tomáš Körbler
Karty

F. Drastík
rank
J. Körbler
rank
P. Ondřej
rank
R. Nápravník
rank
M. Pavlovský
rank
M. Beznoska
rank
L. Picek
rank
A. Hamiollava
rank
M. Horčík
rank
F. Běla
rank
T. Körbler
rank
 

Svátek má

Dnes 22.01.2022 : Slavomír
Zítra 23.01.2022 : Zdeněk

Narozeniny má

1.1.2022: Matěj Koutenský 20 let
1.1.2022: Adam Hamiollava 21 let
1.1.2022: Daniel Hájek 23 let
1.1.2022: Mikoláš Minčič 20 let
1.1.2022: Jakub Matuška 32 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login