Dolni Počernice "B" - Satalice
3:1 (1:0)
jak prohrát zápas během 7 minut
Napsal: cic dne Sobota, 08 Květen 2010 14:08

PRAGA - DP "B" 5-2 (1-1) První poločas - nadějný výkon, kdy jsme soupeře přehrávali a měli jsme i 3 obrovské šance. Že skončil remízou, byla jen naše střelecká nemohoucnost. Ale poločasová remíza byla nadějná, po zápasech, kdy jsme v začátcích obdrželi příděly, které nás srážely na kolena. Nyní, odhodlaní zvrátit neúspěšnou sérii, jsme nastupovali do druhého poločasu posíleni vědomím, že neuděláme-li fatální chyby, tak snad odvezeme tolik potřebné body !! Co se dělo v druhé půli ? Dočteš se v celém článku. Příští zápas - možná klíčový - sehraje naše mužstvo na domácím hřišti proti HOSTIVAŘI v Sobotu 15.5. od 17:00 hod (cic)

4. minuta Praga středem útočí a prochází až do vápna, akci zastavuje vyběhnutím pod nohy Beruška (Marek Ladislav). 5. minuta Exner vybojuje důrazem u vápna míč a předkládá na zlatém podnose do vápna Ješevovi, který šanci zmaří - trefí z 10 m jen brankáře ... Šance nás nakopne a vytváříme u soupeřova vápna tlak, který ústí v průnik Kacovského do vápna. Je však podražen a je pískán faul 2 m za vápnem. Mirek si sám bere míč a míří tvrdou střelu na střed branky. Brankář míč vyrazí na roh, ze kterého nic nevytěžíme. 8. minuta průnik domácích do vápna, Schwarz tahá za záchranou brzdu a čistě odstaví protihráče a posílá míč do bezpečí. Jen krátce poté přichází centr do našeho vápna a domácí trefí krásným volejem jen nohy Romana. 10. minuta centr z levé strany před naše vápno, kde má Matějček na prsou útočníka a ten jen posune do druhé vlny spoluhráči, který z 25 m jen těsně mine přízemní střelou naší branku. 11. minuta Exner z otočky, z místa pálí tvrdý projektil jen těsně nad branku. 13. minuta Exner posílá dlouhý míč do strany za obranu, kam sbíhá Moudrý a jeho střela ze strany je sražena na roh. 17. minuta Roman vysunuje Exnera, který se chytrou kličkou v rychlosti (opravdu jí nedělal ve stoje) zbavuje obránce a zatáhne do vápna. Nesobecky nepojkračuje z úhlu sám na brankáře a posílá přihrávku před branku zcela osamocenému Jaševovi. Jeho střela ze 7 m zastavuje síť, ale ta nad prázdnou branku, kde v tu dobu nebyl brankář, který zmenšoval Exnerovi střelecký úhel ... 20. minuta centr do našeho vápna, Beruška zboural vše před sebou, ale míč se odrazil před něj a trma vrma před naším brankářem byla zakončená střelou do jeho rukavic. 22. minuta Pačesova střela z 20 m mine jen těsně šibenici !! 25. minuta Moudrý hledá centrem ve vápně nabíhajícího Exnera, ale tomu scházel jen krůček aby z 10 m ohrozil branku. 30. minuta centr do vápna a stejný scénář. Beruška vše zbourá, ale míč jen vyrazí před sebe na domácího hráče, který  se snaží uvolnit a hledá skulinku ke střele. Tu nenašel, tak vypálil do hradby těl a prostřelil naše 3 hráče a i našeho brankáře. Ohlížíme se jen jak míč končí v naší síti - prohráváme 1-0 !!! 33. minuta je proti nám odpískán faul, který nebyl a domácí kopou nebezpečný trestný kop za strany na hraně vápna jen pár metrů od brankové čáry. Zaspíme a necháme naběhnout hráče na zpětnou přihrávku směřující proti noze nabíhajícího hráče. Jeho střelu z 10 m však Beruška nohou reflexivně vyrazí. 34. minuta Rozhodčí, který píská poprvé zápas v mužské kategorii (máme na nováčky štěstí) nejprve obrátí aut pro soupeře. Po dohadech se slovy omlouvám se za chybu nám vrací míč zpět. Soupeř je nekoncentrován a my využíváme k rychlé kombinnaci přes střed hřiště na Pačese, Schwarze a ten vysunuje do strany Matějčka, který tvrdou střelou z úhlu provětrá brankáře. Ten míč neudrží a Matějček důrazem znovu získá míč a zakončuje z úhlu do prázdné branky 1-1 !!! 39. minuta Beruška vytahuje zázračným zákrokem střelu z vápna mířící do horního rohu branky. 42. minuta centr domácích Schwarz se nechá předskočit protihráčem, ale ten zakončuje jen lehkou střelou do náruče našeho brankáře. 43. minuta Roman zakončuje poločas tvrdou střelou z 25 m, brankáře však jeho pokus likviduje.

O poločase si řekneme jak šetřit silami a jak naopak utavit soupeře, jak nechybovat, jak využít velkého hřiště. Prostě vše. Poplácáme se po ramenou a jdeme na ně. Po 7 minutách jsme v troskách a na kolenou !!!! 47. minuta Šesták nešikovně atakuje průnik útočníka do vápna a ten svou chytrostí a pádem přinutí rozhodčího odpískat pokutový kop. Beruška stranu vystihl, ale je krátký ... prohráváme 2-1 !!! V hlavách máme to otřepané, nevadí, jedeme dál. VADÍ !!!!!!!!! Dost chybám, prostě příště opdehrát celý zápas bez chyb !!!!!!!!! Proč ? Protože přichází další v 50. minutě, kdy Šesták trefil při odkopu protihráče a protiútok se na nás valí okamžitě. Útočník převezme míč na vápně a táhne s sebou další naše tři hráče a přesouvají se směrem k další tyči. S nimi i náš brankář, který se přesunul moc a na lehkou střelu z vápna do protipohybu skoro do středu branky byl pak krátký - prohráváme 3-1 !!! Jen o pár minut později frustrace dosahuje vrcholu po špatně odkopnutém míči Schwarze, kdy jej zachytil útočník následovala chyba další ... V 55. minutě po Jirkově ztrátě míče se valí útočník do vápna, ale veracející se Moudrý a Kacovský jej vytěsnili do strany a zabránili přihrávce a dalšímu průniku. Když už se zdá, že je vše zažehnáno a střela po zemi z velkého úhlu zdá se lehkou kořistí Berušky, proklouzne nešťastně pod tělem našeho brankáře ... prohráváme už 4 - 1 !!!! A je po opět zápase... 55. - 70. minuta nebaví mě psát si poznámky, proč proboha ztratíme tak dobře rozehraný zápas ??!! 70. minuta pokračuji, alespoň pomohu v referování průběhu utkání, aby se fanoušci dozvěděli jak zápas probíhal. Když tam byli jen Honza Douděra a Ondra Kratochvíl jako divácká podpora. 70. minuta dostává Roman přihrávku do běhu a řítí se ze strany do vápna, jeho přízemní střela končí těsně mimo tyče. 77. minuta dlouhý míč za naší obranu na rychlost - útočník s Tomášem řečeným TT (bohužel TT zaostává v rychlosti nejen za stejnojmenným vozem AUDI, ale i za útočníkem Pragovky) a tak není pro něj problém udělat kličku i našemu brankáři, který trochu zaspal, když si útočník míč předkopl příliš až na hranici velkého vápna. Pokličce již zívala prázdná branka a stav je 5-1 !!! Vynutíme si minutě trestný kop ze strany po faulu na Jaševa. Ač je to jen pár metů od lajny, tak Pačes v 83. minutě překvapí brankáře střelou na bližší tyč a obstřelí nízkou střelou dvoučlennou zeď - korigujeme na 5-2. 89. minuta Schwarz se na to vy..ere a na TT běž 2 osamocení hráči, 2x si přihrají na velkém vápně a pak nastřelí jen břevno... 90. minuta Schwarz se na to nevy..ere a vrací se s útočníkem, kterého spolu pak s Beruškou neutralizují a ten jen prostřelí Beruškovi hrudník. Konec ...

Praga Praha - Dolní Počernice 5:2

34. min: Jakub Matějček
83. min: Jan Pačes
56. min: Matyáš Lustig (rank) za Radek Exner
56. min: Michal Čížek (rank) za Miroslav Kacovský
87. min: Dany Jašev Karta