1:2 (0:1)
Měření sil s druhým týmem tabulky kterému by nejvíce slušela remíza.
Napsal: LP dne Čtvrtek, 28 Říjen 2021 15:55

Sokol Dolní Počernice B – TJ SK Satalice 1:2 (0:0)

V sobotu jsme na domácím hřišti, tradičně dopoledne přivítaly soupeře z nedalekých Satalic. Soupeř je v tabulce na druhém místě a jako jediný ještě může potrápit vedoucí FK Vinoř v boji o první místo. Tak jak už se stalo zvykem, z důvodu různých absencí vstupujeme do zápasu opět s pozměněnou sestavou a nastoupit musí i trenér.

3.minuta centr do naší šestnáctky odvracíme jen na vápno ale střela hostí je hodně nepřesná a míří mimo. Úvodních dvacet minut je oboustranně hodně nepřesných, hosté mají trošku více v držení míč ale ke kloudnému zakončení to nevede. V tuto fázi zápasu jsme hodně měkcí v soubojích a nedokážeme déle podržet balon na našich kopačkách. 19. minuta ojedinělé zakončení hostí snad patnáct metrů vedle. 20. minuta Fanda na lajně zajede správně a hlavně tvrdě do souboje – žlutá karta. 25. Dostáváme se do šance, hosté ani nadvakrát neodkopnou míč, ten si bere Zambi, vstupuje z pravé strany do vápna kde ukázkově posílá přihrávku pod sebe na Beznose, jeho střela je však slabá a brankář s ní nemá žádný problém. 26. Rohový kop hostí, k hlavičce se dostává stoper ale míří vysoko nad. 28. Střela Šilhavky z těžké pozice letí padáčkem nad branku. 30. Po faulu na Zambiho u postraní čáry zahrává trestný kop Horča, k překvapení všech míří z velké dálky na zadní tyč, jeho střela jen lízne spojnici. 32. Další rohový kop hostů, nebezpečná hlavička jen těsně nad naší branku. 35. Horča vypíchne míč, peláší zleva do vápna, jeho střela však těsně míjí zadní tyč. 38. Náběh hostí zleva do vápna, prudká střela nad branku. 40. Střela hostí snad ze 35 metrů padá těsně nad naší branku. 45. Horča střílí z úhlu na branku, tady měl situaci spíš řešit zpětnou přihrávkou pod sebe. Posledních patnáct minut první půle byli hosté častěji v zakončení, do našeho vápna létalo dost centrů ale svého adresáta nenalezli.

V kabině nabádáme k větší aktivitě na balonu a větší tvrdosti v osobních soubojích, což nám po celou sezonu dělá problémy.

50. Rohový kop hostů, tečovaná střela z malého vápna jen těsně mimo naši branku. 57. Kopeme v řadě tři rohové kopy, do zakončení se však dostává jen Citron jehož tvrdá střela z voleje je zblokována. 65. Střela hostů zblokována. 65 – 75 hraje se fotbal mezi vápny bez jakékoliv šance. 75. Hosté zahrávají po sobě dva rohové kopy, těžká střela na přední tyč, kterou ovšem Filip skvěle chytá. 76. Zdeňkovi utíká v souboji soupeř a nezbývá nic jiného než zatáhnout za ruční brzdu – červená karta, následný volný přímý kop z poza vápna jde mimo. 81. Hosté nás teď posledních pár minut zatlačili, závar na malém vápně, faul Šilhavky a proměněná penalta 0:1. 85. Centr Horči zleva do vápna kde nám chybí jen kousek k zakončení. 86. Gemby vybojuje míč na soupeři, jeho střela na zadní tyč jen těsně mine cíl. 88. Dlouhý nákop do vápna který brankář hostů podcení a s velkou námahou vyboxuje mimo branku. 91. standartní situaci domácích zahrává Renda ale technicky míří vysoko nad. 92. Prohraný souboj na lajně, následný centr do vápna Pavel nezachytí, útočník Satalic se správně a rychle zorientuje a posíla svůj tým do vedení 0:2. 93. Až k Rendovi se dostává náš dlouhý nákop, ten neohroženě prochází přes tři bránící hráče až do vápna a nedá brankáři šanci 1:2. Konec utkání.

Trošku se nemůžu zbavit pocitu, že zápasu by nejvíce slušela remíza, po bodu jsme sahali až do samotného konce. Musím poděkovat hráčům za jejich přístup k utkání. Nic nejde samo ale jen naší pílí a dřinou v přípravě se můžeme zvednout a odrazit se ode dna tabulky.

Dolní Počernice - TJ Sportovní kluby Satalice 1:2

90. min: René Nápravník

66. min: Jakub Körbler (rank) za František Fiala
61. min: Martin Čáp (rank) za Aleš Novotný
76. min: Zdeněk Prajs Karta