Dolni Počernice "B" - Ambassador FC
2:0 (0:0)
Tři body až na sedmý pokus a v deseti.....
Napsal: beznos dne Pondělí, 06 Květen 2019 20:25

Až v sedmém jarním mistráku získáváme první tři body a ještě k tomu v deseti hráčích. Vyloučení Šilhavky alias Tognonne nás semknulo a zápas jsme otočili...!!!

Po dvou prohraných zápasech jsme vyrazili napravit si renomé na Žižkov. Mužstvo bez Krpiho, Beznyho a Taichiho jsme doplnili Cálikem, Davidem Vernerem a Standou Vaňourným. V brance poprvé na jaře nastoupil Lukáš Předota.

Zápas jsme začali ve velkém tempu a už v 6. minutě Honza rozehrál na pravé straně rychlý aut na Černocha, který se napravo uvolnil a přízemním centrem našel před brankou volného Urbiho - 1:0! První čtvrthodina nám patřila, domácí jsme k ohrožení naší branky vůbec nepustili. Bohužel v 17. minutě zbytečně nedůsledností Hami neuhlídá na levé straně domácího útočníka, který se dostane až před Lukáše, kterého bez větších problémů přehodí 1:1. Po obdržené brance přestáváme hrát a samozřejmě přichází trest. Nejdříve začínáme diskutovat s rozhodčím a Šilhavka dostává ve 27. minutě žlutou kartu za řeči! Aby toho nebylo málo, tak Cálik ve vápně zbytečně fauluje a v 35. minutě dostáváme branku z penalty - 1:2. Tři minuty před pauzou zastavuje brejk domácích Šilhavka faulem a po druhé žluté je vyloučen...! Naše představa ofenzivní druhé půle se tak bortí.

Musíme to celé bohužel do druhé půle prostřídat a poslat na plac deset statečných. První chyba v defenzívě nenechá na sebe dlouho čekat - 50. minuta - dlouhý centr do vápna, Lukáš zůstane na čáře jak přibitý, Urbi na centr nedosáhne a je zle - prohrávámě 1:3! Při cestě k rozehrání po obdrženém gólu se ozývá od některého z našich hráčů poznámka "pojďte hrát ať nedostanem nářez". Hned v 53. minutě si to bere k srdci Urbi a z dobrých 27 metrů jeho přízemní dělovka brankáři "zaplave" a končí v síti 2:3. Domácí začínají nervóznět a hádat se. Naopak černobílí tahají za delší nit a jsme lepším týmem. Makáme a cítíme, že by jsme to mohli vyrovnat. Ještě trochu nám pomáhá trenér domácích, když vystřídá pro mě klíčového útočníka (udrží míč a je nebezpečný). V 84. minutě ještě letí přímý kop Standy těsně vedle, ale o tři minuty později David z prava zatáhne míč až do středu vápna, chystá se na střelu levačkou...ale vlétne tam Standa a uklízí míč k levé tyči domácí branky - 3:3!!! Překvapení domácích je tak velké, že toho v poslední minutě využíváme a zápas otáčíme - po střele Móji do obránce následuje střela Standy, kterou golman vyráží k volnému Filipovi Běloušovi, a ten k pravé tyči uklízí první naše tři jarní body - 4:3!!!

Pánové smekám a věřím, že nás to konečně nakopne...!!! Třeba hned v sobotu doma.

Union Žižkov - Dolní Počernice 3:4

7. min: Lukáš Urban
53. min: Lukáš Urban
87. min: Stanislav Vaňourný
90. min: Filip Běla

46. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Matěj Černý
46. min: Kamil Douděra (rank) za Jan Novotný
46. min: Jakub Schwan (rank) za Petr Klíma
60. min: Michal Čížek (rank) za Jan Douděra
60. min: Martin Horčík (rank) za Lukáš Urban
27. min: Pavel Šilhavý Karta
42. min: Pavel Šilhavý Karta
60. min: Jan Douděra Karta
69. min: Tomáš Pospíšil Karta
81. min: David Verner Karta