Ambassadors FC Praha - Dolni Počernice "B"
1:2 (0:1)
Turnaj B týmu v Byšicích
Napsal: LP dne Úterý, 10 Srpen 2021 18:15

7. 8. 2021 Sehrál náš B tým přátelský turnaj v krásném areálu TJ Byšice. Soupeřem nám byl právě domací tým hrající 1. B třídu a FK Pšovka Mělník z 1. A třídy. Do turnaje nominujeme 18 hráčů, bohužel ať už rodinné nebo pracovní povinnosti nám sestavu těsně před turnajem značně okleštují.

11:00 TJ Byšice – Sokol Dolní Počernice B 5:3 ( 2:2 ) Góly Počernic – 22. Körbler K. ,30. Brož, 71. Beznoska

Zápas začínáme nepřestnostmi v rozehrávce a v kombinaci, ale s velkou chutí a hlavně s obrovskou bojovností, která klukům vydržela po celý den. Nevynechají jediný souboj a doslova jezdí po zadku. 5. Po ztrátě domácích Nápravník vybojuje míč, posouvá do lajny na rozběhnutého Körblera, ten se ale v zajímavé příležitosti nechá od míče odstavit. 16. Nápravník posílá křižný míč ze středu na Beznosku, ten vrací zpětnou přihrávkou z lajny pod sebe ale domácí odkopávají. 18. Rohový kop Byšic na přední tyč, naštestí pro nás hráč domácích míří mimo tři tyče naší branky. 19. Šilhavý zbytečně ztrácí míč na půlce, soupeř jde do přečíslení dva na jednoho, vsití branku ale střelec domácích si nepohlída offsidové postaveni – gól neplatí. 20. Centr domácích do vápna, špatný odkop Šilhavého končí jen na našem vápně, kde je rychlejší soupeř než náš druhý stoper a po střele na bližší tyč prohráváme 1:0. 22. Körbler posouvá míč na střed hřiště kde si ho přebírá Dostál. Neohroženě v souboji s dvěma obránci se dostává až na velké vápno, přihrává doprava na Körblera, střela k tyči a vyrovnání na 1:1. 24. Dostál má nakopnutý kotník, místo něho přichází na střed zálohy mladý Vinař a Marek Verner se stahuje do stoperské dvojice. 28. Domácí zatáhnou míč po lajně, po přihrávce na vápno následuje střela mimo naši branku. 30. Šilhavý rozehrává nepřesně do kraje na našeho obránce. Tomas míč zachytí ve skluzu na lajně, vyváží přes tři hráče na střed, posouvá na Citróna, ten krásnou přihrávkou nachází Körblera který míč zatáhne až na malé vápno. Posílá zpětnou přihrávku mezi penaltu a velké vápno, kde si ho nachází Brož a střelou z první nás posíla do vedení 1:2. 36 až 38. Dvě šance po trase Tomas – Brož – Körbler, respektive Nápravník – Beznoska, v obouch případech nám příležitost na brejk zhatí nepohlídané offsidové postavení. 43. Körbler se na velkém vápně efektivně uvolní zidanovkou, jeho střela po zemi však jde mimo tři tyče. 44. Místo odpískané hry na zemi domácího hráče je pískán náš faul. Střelu ze standartní situace z 25 metrů tečuje naše zeď, míč se se štěstím odráží doleva na zcela volného hráče domácích, ten po zemi vyrovnává na 2:2. Konec prvního poločasu, střídání Minčič – Novotný, Nápravník – Körbler T. Další střídání už jsou v průběhu druhé půle hokejově. 46. Ani v druhé půli nepřestáváme pokračovat v bojovném výkonu a přichází několik slibných šancí. 51. Závar v malém vápně domácích, po několika nepovedených odkopech se k hlavičce dostává Körbler ale z blízka trefuje jen břevno. V rozmezí dalších deseti minut se několikrát dostáváme do šancí ale skóre zápasu se zatím nemění. Šance Körblera po krásném míči od Vernera nebo zajímavá standartní situace kterou zahrává Šilhavý a kdy nám chybí k míči snad půl kroku zůstávají neproměněné. Po 60 minutě přichází dvě velké šance domácích, krásná střela z vápna která jen těsně míjí naši branku a po té brejk z pravé strany který skvěle chytá Drastík. 70. trestný kop domácích který míří pod břevno na střed branky propálí i rukavice našeho brankáře a po chybě prohráváme 3:2. 71. Domácí se z vedení neradují moc dlouho, po vyvezení Wernera přichází krásný balon na Beznosku, ten vstupuje zleva do vápna a po kličce na střed vyrovnává na 3:3. 72. Zápas jako na houpačce. Protiutok domácích a smolný vlastní gól Nápravníka 4:3. 77. Domácí hráč lobuje našeho brankáře, naštěstí i brankovou konstrukci. 85. Evidentně dochází síly, protiutok domácích pět na dva ale skóre se nemění. 86. Rozhodčí píská pokutový kop pro domácí, po faulu-nefaulu který viděl jen on, domácí hráč sportovně míč z penalty vrací našemu brankáři. Krásné gesto Fair play. 88. Po skrumáži ve vápně se míč náhle objeví za naši obranou a útočník domácích tváří v tvář našemu brankáři nezaváhá 5:3. 90. Po naší standartní situaci přichází brejk soupeře který na poslední chvíli skvěle přerušuje neúnavný Brož. Konec zápasu 5:3. Klobouk dolů před hráči. Proti soupeři o soutež výš, jsme odevzdali velmi bojovný a obětavý výkon. Kluci nevynechali jediný souboj a celkově odehráli velmi slušné utkání.

14:00 FK Pšovka Mělník – Sokol Dolní Počernice B 7:0 ( 4:0 )

Druhý zápas turnaje nás čeká již hodinu po skončení prvního. Kluci jsou po zápase značně unaveni, navíc z rodinných důvodů odjíždí Verner, Minčič má svalové zranění a Marek Dostál nateklý kotník velikosti tenisáku, i přesto nastoupí ještě alespoň na poločas. Na lavičce nám tedy proti soupeři který přijíždí s velice mladým a běhavým mužstvem zůstávají jen Šilhavý a Pravítko.

5. Zápas začínáme aktivně, Nápravník zahrává standartní situaci, Beznoska vyhrává souboj a Novotnému na přední tyči chybí k zakončení jen snad centimetr. 9. Dostál střílí z dobrých třiceti metrů pěknou ránu na šibenici se kterou si však brankář Pšovky poradí. 11. Pšovka střílí z dálky na vzdálenější tyč, Herda neštastně míč nevyráží do autu nebo do lajny ale jen před sebe, kde už osamocený útočník nezaváhá 1:0. 17. Skvělá akce Körblera po dlouhém balonu za obranu, po kličce na střed střílí těsně nad branku. 18. Šance Beznosky brankou bohužel nekončí. 22. Pšovka v šanci kterou bravůrně chytá Herda, následná střela s dorážky jde nad naší branku. 25. Chyba Nápravníka na stoperu, hráč Pšovky jde sám na Herdu 2:0. Od 25 minuty už evidetně taháme nohy, i přesto se kluci dál snaží a nevypouští jediný souboj. 27. Brejk Pšovky skvělým zákrokem zachraňuje Herda. 28. Po pěkné kombinaci jde hráč sám na Herdu, ten opět skvěle chytá, po následném rohu zastavuje míč na brankové čáře. 34. Tomas ztrácí na lajně míč, soupeř šanci využije 3:0. 38. Další šance z bezprostřední blízkosti kterou Herda chytá. 40. Ješte jsem nedopsal zápis z předešlé šance a soupeř vede 4:0. V poločasové přestávce se snažíme nabrat zbytky sil ale moc jich už není. 47. Střela Pšovky po zemi z levé strany, Herda chytá. 50. Po pravé straně utíká hráč Brožovi, zpětná přihrávka na vápno, následnou střelu náš brankář likviduje. 55. Tutovka Pšovky z pár metrů jde vedle. 57. Centr z pravé strany na malé vápno – 5:0. 70. Další šance soupeře a 6:0. 76. Nápravník ve vápně fauluje, nařízenou penaltu soupeř s přehledem proměnuje 7:0. 80. Po chybné rozehrávce Sedláčka další šance, naštěstí nad branku. Konec utkání 7:0. Máme to konečne za sebou klobouk dolů jak dnes po celý den kluci makali, ikdyž druhý zápas byl z fyzické stránky již nad naše síly, nikdo se nevzdal a každý bojoval až do konce. Máme se od čeho odpíchnout směrem k dalším utkáním. V neděli 15. 8. od 17:00 nás čeká první mistrovské utkání doma proti Ambassador FC Praha. Rozhodně máme na čem stavět a věřím, že hned v prvním ostrém zápase to ukážeme. Díky všem, kteří se zuřastnili a teď zasloužený odpočinek do dalšího tréninku.

TJ Byšice+FK Pšovka Mělník - Dolní Počernice 5:3

22. min: Tomáš Körbler
30. min: Milan Brož
71. min: Matěj Beznoska
90. min: Jakub Herda (rank) za Filip Drastík
90. min: Ondřej Sedláček (rank) za Pavel Šilhavý
90. min: Aleš Novotný (rank) za Ondřej Urban
90. min: Jakub Körbler (rank) za Mikoláš Minčič
90. min: Daniel Vinař (rank) za Marek Verner