Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

31. 10. 2021: 14:30
Ambassadors FC Praha - Dolni Počernice "B"
1:2 (0:1)
Noční můra jménem Pragovka.
Napsal: PŠ dne Pondělí, 30 Srpen 2021 13:14   

Další mistrovské utkání se odehrává na půdě námi né zrovna oblíbeného týmu-TJ Praga. Bohužel ani tentokrát jsme nepřekročili svůj stín a z Vysočan odjíždíme s vysokou porážkou. Před utkání jsme si řekli, že bude potřeba být neustále v pohybu, hrát pokud možno po zemi a do stran. Ale kluci jakoby vstoupili na hřiště a všechny pokyny zapoměli. Teď už k situacím v zápase.

3.min - začátek je jak ze zlého snu, domácí se na nás tlačí a my nestíháme. V rychlém sledu kopou 3rohové kopy, bohužel ten třetí je už gólový. Citrón stojící u tyče, podcení nízký míč a ten mu na mokré trávě sklouzne na koleno a zastaví se až v naší síti, 1:0. 5.min - a domácí pokračují, Gembi se nedokáže vrátit se soupeřem a ten má tak spousty času přesně zamířit, 2:0. 9.min - snad poprvé se vymaníme z domácího tlaku, Zambi se po přihrávce od Maxika obtočí na hranici vápna okolo obránce a ten jej po dvou krocích sekne, kope se penalta. K té se postaví Maxík a bezpečně proměňuje, 2:1. 10.-16.min – bohužel obraz hry se nijak zvlášť nezměnil a domácí do nás vytrvale buší, v rychlém sledu jdou 3x sami na Filipa a ten nás s pomocí brankové konstrukce, bloku obránce nebo vlastním zákrokem dál drží ve hře. 17.min - další záblesk fotbalovosti z naší strany, krásná kombinace na jeden dotek snad 5-6hráčů, bohužel na závěr Hami nepřesně centruje. 21.min - domácí útočník v obrovské šanci, Filip chytá. 22.min - další propadnutí nejprve Citróna, potom Panča…Píca na poslední chvíli střelu blokuje. 23.min - Citrón podceňuje zdánlivě jasný balón, tem mu ale po odskoku spadne na ruku a tak se kope trestný kop z hranice šestnácky, domácí si s exekucí poradí na výbornou, 3:1. 25.min - další propadnutí našeho středu, útočník utíká všem a přes Filipa navyšuje skóre, 4:1. 29.min - a další samostatný nájezd na našeho brankáře, ten tentokrát tuto šanci skvěle chytá. 32.min - Citrón pěkně vyveze balón přes třičtvrtě hřiště, bohužel si následně v kombinaci nerozumí Maxik se Zambim. 34.min - další domácí brejk, naše obranná hra je dnes opravdu špatná, Renda ztratí lehký balón a domácí nás za to trestají dalším gólem, 5:1. 36.min - špatná orientace Píci s míčem, míč si lehce převezme útočník a Filipovi už nezbývá nic jiného než faulovat. K údivu všech přítomných, je pískán pouze faul(bez karet, byť byl Filip poslední ve hře), následný trestný kop je nepřesný. 38.min - domácí útočník lehce přejde přes Rendu, mušku má ale naštěstí tentokrát vychýlenou a střílí nad. 41.min – Zambi zahrává rohový kop, přesně nalézá kopačku Hamiho. Ten je ale bohužel natolik překvapen, že jasnou příležitost neproměňuje. 45.min - Pančo ztrácí ve středu hřiště míč, domácí hráč si ho v rychlosti nabere a střílí z jasné pozice, Filip skvěle chytá.

V prvním poločase byla naše hra jedním slovem strašná, a i když jsme si pár slušných situací vypracovali, tak jsme jednoznačně tahali za kratší konec. Jen nepřesnost domácích nás uchránila od daleko většího nášupu. Chyběla alespoň vůle se o výsledek poprat, hráli jsme bázlivě a nepřesně.

46.min - o druhé půle jsme udělali pár změn, přesto se v obraze hry moc nemění. Gembi nestíhá záložníka a těsně před vápnem ho podráží. Domácí zahrávají trestný kop sice přímo na Filipa, ten ale míč vyráží pouze před sebe. Tam už číhá další hráč a míči už tak v cestě do naší sítě nic nebrání, 6:1. 51.min - centr před naší bránu, tam je úplně osamocený hráč domácích, střílí ale nad. 52.min - další těžká střela na Filipa, vyráží na roh. 58.min - opět dáváme prostor ke střele domácímu útočníkovi, branku míjí o centimetry. 61.-62.min - dvě samostatné akce domácích v rychlém sledu, Filip obě zpacifikuje. 67.min - na dvakrát odražený balón si najde svojí důsledností Zambi a vrací zpět na střelu Danovi. Tomu ale střela nesedla jak by si představoval a gólman lehce chytá. 70.min - domácí z trestného kopu střílí jen těsně nad. 74.min - domácí zaútočí po pravé straně a záložník má dostatek času střelu si připravit. Opět jen těsně vedle naší branky. 76.min - Milan chybuje při rozehrávce, Filip ale jeho chybu napravuje a útočníka vychytá. 77.-78.min - domácí dvakrát zkouší štěstí střelou z uctivé vzdálenosti, Filip se ale nachytat nenechává. 80.min - špatně zahranou situaci zachraňuje Filip vyběhnutím a odkopem hluboko v poli. 83.min – průnikovou přihrávkou pravítko oslovuje Maxika, tomu ale na poslední chvíli vkládá do střely nohu obránce, kopeme tak pouze roh. Po rohu se dostává ke hlavičce Mára, ale jeho pokus letí nad. 87.min - další trestný kop vyráží do strany Filip. Tam míč ale opět získají domácí a po centru na dva úplně volné spoluhráče tak završují skóre, 7:1.

Na závěr si neodpustím otázku…jak je možné, že i přes jasnou převahu domácích, jsme schopni předvést situace na které je opravdu radost se koukat. Znamená to snad, že se nám chce jenom občas, nebo že se jdeme doslova jen vyprdět a máknem jen někdy? Hoši opět se ukazuje jak už zrychlila i II.třída(okresní přebor), už to není na žádné chození. Větší část zápasu je potřeba absolvovat ve sprintu, nebo minimálně v běhu. A to se nám tedy v neděli opravdu moc nechtělo. Samozřejmě neduhem je i docházka na tréninky, jeden trénink opravdu na tuto soutěž už nestačí(někteří by ale asi museli na hřišti snad i spát). Takže tréninky tento týden ÚT a PÁ vždy od 18:30.TJ Praga B - Dolní Počernice 7:1

Góly
10. min: Tomáš Maxa (Pen.)
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Jakub Körbler (rank) za Ondřej Urban
46. min: Milan Brož (rank) za Martin Michal
60. min: Ondřej Sedláček (rank) za René Nápravník
72. min: Aleš Novotný (rank) za Tomáš Körbler
Karty

F. Drastík
rank
O. Urban
rank
L. Picek
rank
M. Michal
rank
D. Vinař
rank
T. Körbler
rank
R. Nápravník
rank
M. Štěpán
rank
A. Hamiollava
rank
T. Maxa
rank
M. Zamboj
rank
 

Svátek má

Dnes 22.01.2022 : Slavomír
Zítra 23.01.2022 : Zdeněk

Narozeniny má

1.1.2022: Matěj Koutenský 20 let
1.1.2022: Adam Hamiollava 21 let
1.1.2022: Daniel Hájek 23 let
1.1.2022: Mikoláš Minčič 20 let
1.1.2022: Jakub Matuška 32 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login