Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

31. 10. 2021: 14:30
Ambassadors FC Praha - Dolni Počernice "B"
1:2 (0:1)
Je domácí remíza zisk nebo ztráta?
Napsal: PŠ dne Pondělí, 13 Září 2021 10:09   

V sobotu dopoledne jsme hostili souseda v tabulce (čili zápas o šest bodů) tým Union Strašnice. Sestava byla opět značně obměněná, a tak se moc nedalo spoléhat na nějakou kvalitní souhru. Bohužel to dle toho také vypadalo na hřišti. Hostům vyhovoval spíše pěší fotbal a my jsme se jejich hře přizpůsobili. Pár světlých okamžiků se sice objevilo, ale bylo jich co se na prstech jedné ruky dalo spočítat. Opět jsme si vedli jedním slovem STRAŠNĚ v přihrávkách a ač se jim v trénincích věnuje poměrně často, v zápase to rozhodně znát nebylo. A tak asi jediným pozitivem zápasu nakonec byl jeden získaný bod. Ano získaný, soupeř nám totiž ukázal během tří minut (opět naše hluchá chvilka), jak je účinné a pravdivé pořekadlo - ˝když nevíš co s míčem, tak vystřel˝. Přesto jsme ještě zvládli sebrat zbytek sil a alespoň srovnali skóre. Teď už k některým okamžikům utkání.

1.min - hned v úvodní minutě se pokoušíme o postupný útok, po poslední kolmici si navede Mára míč na hranici vápna míč a ….vysoko přestřeluje. 4.min - to první útok hostů smrdí gólem daleko víc, útočník Strašnic si pohraje s obránci a míří na již osamoceného brankáře, naštěstí Kuba v poslední chvíli sebere útočníkovi míč z kopaček. 13.min - Píca rozehraje trestný kop do strany na Duffa, ten na brankové čáře obehraje několik soupeřů, pak ale místo přihrávky pod sebe na nabíhající spoluhráče, nesmyslně střílí mimo branku. 14.- 23.min – přichází naše křeč, kdy si nejsme schopni kloudně přihrát, rozehrávka je příliš pomalá a mnohdy z kroku, soupeři to samozřejmě vyhovuje a tak vystrkuje drápky. 24.min - zbytečný netaktický faul na hranici našeho vápna hosté promění v trojnásobné zakončení, Kuba s trochou štěstí ala vše pochytá. 25.min - naši další nepřesnost v rozehrávce využijí hosté k rychlému útoku po pravé straně a po následném centru do naší značně rozhozené obrany, Kuba opět nadvakrát chytá. 28.min - Duff zahrává trestný kop, ten je sice kopnut s náležitou razancí, s kvalitním umístěním se ale nepotká a tak gólman hostí v pohodě míč vyráží. 30.min - Duff si opět pohraje s několika obránci Strašnic, poslední ho ale i za cenu faulu zastaví. Následný kop od Píci míří do ideálního prostoru ke vstřelení branky, vypadá to ale, že ji naši hráči vstřelit nechtějí. 31.- 44.min – v této fázi tempo utkání upadlo do stavu chodícího fotbalu, hromada nepřesností a tak zákonitě nedochází k žádnému ohrožení obou branek. 45.min - přesto ještě v posledních okamžicích první půle sebereme odvahu a zaútočíme. Pančo nadvakrát vyzve Máru do jasné gólovky, Mára ale ani ze dvou metrů nedokáže prostřelit posledního obránce na brankové čáře.

A tak končí první poločas 0:0, a popravdě se tomuto skóre asi nemůže nikdo divit. Celkový pohled na hru obou týmu byl nepěkný, většinu času oba týmy strávili mezi vápny a hlavně díky oboustranné nepřesnosti, nebylo ani moc pohledných akcí a zakončení.

46.min - stejně jak začala půle první, začíná i ta druhá. Mára si navede k vápnu míč a …opět vysoko přestřeluje. 47.- 56.min – máme mírně navrch, trochu jsme přeci jen zkvalitnili rozehrávku, ale do šancí se dostáváme sporadicky. Kopeme několik rohů po sobě, jsou tam i dvě standartky ze stran, se vším si ale obrana hostů poradí. 57.min – záložník hostů si dvakrát, třikrát převalí asi dvacet metrů od naší branky míč a když ho nikdo nedostupuje, tak prostě vystřelí. Lehká teč Píci, o vteřinu pomalejší reakce Kuby a míč končí v naší síti, 0:1. Je to pro nás studená sprcha, zdálo se totiž že se přeci jen probíráme a konečně něco se zápasem uděláme. 59.min – o malou chvilku se situace prakticky opakuje, střelec tentokrát volí místo razance obstřel všeho co stálo před ním a střela nijak prudká doslova doskáče za tyč, 0:2. Navíc se nám zraní stoper a tak dojde i k prvnímu střídání a změně rozestavení. Chvíli nám tak trvá, než se vydýcháme z tohoto šoku v podobě dvojího inkasování. Teď už je to hra vabank a je otázkou, zda se nám podaří vstřelit kontaktní branku nebo dostaneme poslední hřebíček do rakve. Provedeme ještě poslední střídání (a Gembi na soupeře  platí a to hlavně svojí otravností a důrazem)a od této chvíle jsme jasní páni na hřišti – jen ty hrozné nepřesnosti!!! 72. min – Fíla vede v plné rychlosti míč až na vápno, střela jde ale těsně vedle. 73.min – Duff obehraje na křídle dva protihráče a ve vápně nalézá hlavu Gembiho. Na něj už zívá jen prázdná branka a tak si se situací snadno poradí, 1:2.  Až teď konečně přepínáme na turbo a ženeme se za vyrovnáním, stále se ale potýkáme s nepřesnostmi. Hosté se v této fázi zmůžou už pouze na osvobozující odkopy. 81min – Zambi se propíná kvůli křečím na jedné straně hřiště(pomáhá mu Mára), kvůli čemuž na této straně hráči jakoby čekali na hvizd rozhodčího, na druhé straně ale po odebrání míče soupeři Gembi posune vpřed na Fílu. Ten po krátkém driblinku vystřelí po zemi a míč zapadne k tyči, 2:2. Tato branka vyvolala zbytečné emoce a to samozřejmě u hostů, kteří se zuby nehty bránili a branka v jejich síti jim nebyla po vůli. Měli by však směřovat svoji zlobu do svých řad, neboť v úvodu celé situace se hnali do útoku oni a protestovat začali až po ztrátě míče. Zbytek zápasu byl tak ovlivněn právě tímto momentem a víc se diskutovalo než hrálo.

Takže závěrem – utkání nakonec pro nás skončilo další ztrátou bodů, byť jsme dotahovali náskok soupeře a nakonec i dotáhli. Stále si nejsme schopni sednout jako tým, z části je tomu na vině i častá změna sestavy a nesehranost. Stejně tak i stále se vkrádající nervozita a nejistota při práci s míčem, což mě při zkušenostech našich hráčů trošku zaráží. Musíme se už od těchto těžkostí jakýmkoliv způsobem odpoutat, třeba nás nakopne právě tento skoro ztracený a nakonec vybojovaný bod.

Tréninky tento týden úterý a pátek (ve středu hraje pohárové utkání naše áčko, tak máte možnost je podpořit) vždy od 18:30.Dolní Počernice - FK Union Strašnice z.s. B 2:2

Góly
73. min: Tomáš Körbler
81. min: Filip Běla
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
58. min: Milan Brož (rank) za Jan Šesták
67. min: Tomáš Körbler (rank) za Tomáš Maxa
Karty

J. Herda
rank
M. Michal
rank
P. Ondřej
rank
J. Šesták
rank
L. Urban
rank
L. Picek
rank
M. Verner
rank
F. Běla
rank
L. Dufek
rank
T. Maxa
rank
M. Zamboj
rank
 

Svátek má

Dnes 22.01.2022 : Slavomír
Zítra 23.01.2022 : Zdeněk

Narozeniny má

1.1.2022: Matěj Koutenský 20 let
1.1.2022: Adam Hamiollava 21 let
1.1.2022: Daniel Hájek 23 let
1.1.2022: Mikoláš Minčič 20 let
1.1.2022: Jakub Matuška 32 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login