Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

31. 10. 2021: 14:30
Ambassadors FC Praha - Dolni Počernice "B"
1:2 (0:1)
Spousta promarněných příležitostí.
Napsal: PŠ dne Pondělí, 18 Říjen 2021 11:45   

Další zápas jsme sehráli v Dolních Chabrech, s jejich rezervním týmem složeným z mladých, důrazných a hlavně fyzicky zdatných hráčů. Ještě než se rozepíšu o tom, jak zápas plynul, tak musím konstatovat, že jsme se konečně prezentovali jako tým. Jen je obrovská škoda, že jsme nedokázali proměňovat jasné šance, protože jinak bychom s nějakým tím bodík domů odjížděli. Bohužel se v závěru trochu projevila naše fyzická nepřipravenost, z níž pramenily těžké nohy některých hráčů a potažmo drobné chyby, které v závěru využily domácí ke zvrácení výsledku na svou stranu. Nedá se nic dělat mládenci, minulostí bylo, kdy na okresní přebor stačil jeden trénink nebo se jen dobře vyspat a jít na to bez tréninku. S lepší fyzickou kondicí se daří daleko více věcí, vše je rázem jednodušší a hlavně vydržíte běhat celé utkání, nemluvě o lepší koncentraci při zakončování.

2.min – Renda posouvá na Máru V., ten na ještě lépe postaveného Zambika. Ten ale ještě nestřílí, což se později ukázalo jako chyba, a pokouší se obejít brankáře. Po kličce gólmanovi ale trochu podklouzne a střela mu nesedne, jak by si představoval a trefí beka dobíhajícího do prázdné brány. 5.min – domácí poprvé pořádně zaútočí a hned se mění skóre. Obránci zaváhají, nikomu se nechce do souboje s hráčem vedoucím míč přes celé naše vápno, hráč si ho navede až do malého vápna a tam zcela nezištně osloví spoluhráče ke skórování do prázdné branky, 1:0. Nevím co se našim hráčům v těchto situacích honí hlavou, ale tento nešvar nás doprovází od začátku sezóny. 14. min – pěkná kombinace z naší strany, do které se zapojí hned několik hráčů, na jejím konci se dostane do palebné pozice Hami. Domácí sice střelu zblokují, ale jen k Fílovi. Jeho následný střelecký pokus jen těsně míjí branku domácích. 15.min – další kombinace z naší strany, tentokrát se ke střele odhodlá Renda, jeho projektil s námahou vyráží brankář vedle. 18.min – domácí se po několika přihrávkách na naší levé straně dostanou k centru, tak na něj naskakuje útočník a jeho zakončení končí nad naší brankou. 21.min - a další naše kombinace, Hami se jí pokouší zakončit ale domácí brankář je proti. Střelu ale vyrazí jen k nohám Fíly, ani ten ale nemá klid v zakončení a tak brankář zasahuje v rychlém sledu podruhé skvěle a nedá nám šanci na radost z gólu. 24.min – Renda skvěle uvolní dlouhým balónem na levou stranu Vína, ten krásně zakroutí míč před bránu. Tam se tlačí do zakončení Zambi, ve skluzu ale míč špatně trefuje a tak jde těsně vedle. 29.min – dlouhý nákop Máry Š. prodlužuje hlavou za sebe Fíla, tam nabíhá Mára V.. Tváří v tvář domácímu gólmanovi ale dává vyniknout a v další tutovce tak selhává. 31.min – Renda přebere míč od Zdendy, posune ho na rozeběhnutého Fílu. Ten už se řítí trochu ze strany na osamoceného gólmana, na poslední chvíli ho ale podsekne domácí bek a tak máme možnost kopat pokutový kop. Míč si bere benjamínek týmu, věřící si Víno a s přehledem matadora proměňuje, 1:1. 31. – 44.min – míč máme v držení častěji my, ale hra se odehrává převážně mezi vápny a k žádné vážnější situaci ani na jedné straně nedochází. 45.min – poslední slovo v prvním poločase si berou domácí, nikdo z našich hráčů nemá chuť podstoupit hlavičkový souboj o vysoký odkop, domácí si tak po několika odrazech od země míč naberou do běhu, a ženou se do zakončení. V tom jim ale zabrání dnes jistý Filip.

Poločasové skóre nám tak dává šanci na slušný výsledek, pokud bychom vydrželi v nastaveném tempu tak je ta šance opravdu slušná.

46.min – hned v úvodu druhého poločasu máme obrovskou příležitost. Zdenda dlouhým pasem vyzve Vína, ten se protlačí přes beka, prováhá ale chvíli pro zakončení a tak vlastně ani pořádně brankáře neohrozí – obrovská škoda. 48.min – domácí po brejku do naší otevřené obrany jen těsně míjí naší branku. 49.min – tentokrát zaútočíme my, Renda si připraví palebnou pozici, bohužel mu do gólové střely skočí obránce. 50.min – Zambi vybojuje míč na obránci a následně se ještě přes dva další dostane, ten další ho už podsekne. Následující trestný kop se Vínovi moc nepovede a trefí hráče stojící ve zdi. 54.min – Hami dává do křídla na Zambiho a peláší před branku. Zambi se zbaví obránce a přesně nachází volného Hamiho, ten ale v koncovce selže a další obrovská šance je tak neproměněna. 56.min – dalekonosná střela domácích jen těsně míjí naší branku. 63.min – další naše šance po průnikovce Fíly na Máru V., ten si ale míč trochu ukopne a ani nevystřelí. 66. min – prudká střela domácích z hranice vápna, Filip s námahou vyráží na roh. 70.min – Mára V. uvolní Hamiho, ten ale s šancí naloží stejně jako Mára před chvilkou, míč si trochu nešikovně těsně před střelou ukopne a je tak po šanci. Tady se asi začal lámat chleba, my pod tíhou na naše poměry spousty neproměněných příležitostí a slabší kondice, začínáme tahat nohy.. 73.min – tady už byla u některých jedinců únava znatelná, hned tři hráči nebyli schopni odkopnout nebo alespoň zablokovat míč. Ten se dostane až k hráči těsně před vápnem, ten pomocí drobné teče nasměřuje míč do opačného rohu než svůj zákrok směřoval Filip, 2:1. Domácí jsou tak na koni, a jen na své polovině vyčkávají na příležitostné brejky. My se sice i nadále snažíme o tlak a kombinaci směrem k domácí brance, narážíme ale na buď dobře zformovanou obranu, nebo na vlastní drobné nepřesnosti. 79. min – Zdenda podskočí dlouhý míč do našeho vápna, tam navíc Víno nezachytí pohyb útočníka a ten hlavou nedává šanci Filipovi k nějakému zákroku, 3:1. Teď už jsme dole, a prakticky jen čekáme na konec utkání. 88.min – domácí nám ještě na cestu zasadí poslední ránu v podobě gólu v naší síti. Po posunutí do strany přichází přízemní centr na volného spoluhráče a ten uklízí míč do naší branky, 4:1. 90.min – poslední slovo mají v zápase domácí, po rychlém brejku jde útoční sám na Filipa, ten ale šanci zlikviduje.

Co na závěr – škoda, škoda a ještě jednou škoda. Zápas jsme měli tentokrát rozehraný velice dobře. Bohužel nás zradilo proměňování nebo spíše neproměňování šancí. Částečně na vině byla naše fyzická kondice v závěru utkání. Tady si musím sypat popel na hlavu já – jednoznačně jsem měl prostřídat unavené hráče. Nechal jsem se vtáhnout do zápalu boje a to byla chyba, tímto se omlouvám náhradníkům – rozhodně měli dostat větší prostor. Hoši je potřeba dál makat, včerejšek Vám jasně ukázal, že to jde, když se chce. Trejny jako vždy st a pá od 18:30 a v sobotu doma na Satalice.SK Dolní Chabry B - Dolní Počernice 4:1

Góly
32. min: Daniel Vinař (Pen.)
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Radek Liška (rank) za Mikoláš Minčič
69. min: Martin Horčík (rank) za Martin Zamboj
79. min: František Fiala (rank) za Adam Hamiollava
Karty
51. min: Zdeněk Prajs Karta
82. min: Marek Štěpán Karta

F. Drastík
rank
M. Minčič
rank
M. Štěpán
rank
Z. Prajs
rank
D. Vinař
rank
L. Picek
rank
R. Nápravník
rank
F. Běla
rank
A. Hamiollava
rank
M. Verner
rank
M. Zamboj
rank
 

Svátek má

Dnes 22.01.2022 : Slavomír
Zítra 23.01.2022 : Zdeněk

Narozeniny má

1.1.2022: Matěj Koutenský 20 let
1.1.2022: Adam Hamiollava 21 let
1.1.2022: Daniel Hájek 23 let
1.1.2022: Mikoláš Minčič 20 let
1.1.2022: Jakub Matuška 32 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login