Dolni Počernice "B" - FK Union Strašnice z.s. B
6:1 (3:1)
Mušketýři v čele s "Lakym" dobili Pragovku
Napsal: beznos dne Pondělí, 10 Září 2018 20:38

"Jeden za všechny a všichni za jednoho" platilo pro naše borce po celých devadesát minut. "Dartaňana" nahradil tentokrát Laky, a jeho tři vizitky znamenají naše první body z venku........

Opět hrajeme v jiné sestavě... Ke zraněnému Filipovi se přidává Kory (šikulka jeden - zlomená klíční kost a delší pauza), dále chybí Mára, Maldini, Kouťák, a další mladíci jdou hrát za dorost přebor. Navíc máme v základu napůl zraněného Urbiho (koleno). Víme, že nás nečeká na Pragovce nic lehkého (jejich tvrdost nebo zákeřnost... - kdo viděl ať posoudí sám - a dlouhé nákopy). Domácí dosud neztratili bod, to ale pro nás byla spíše motivace než obava. A tak jsme do toho vlítli jako před týdnem.......

Ve druhé minutě se po průnikové přihrávce od Taichiho dostává Laky zleva sám před golmana, kterého bohužel trefuje do nohou. V 12. minutě je to pro změnu průnikovka od Pospiho a tentokrát zastavuje Lakyho soupeř ve vápně jen za cenu faulu a kopeme penaltu. S přehledem ji proměňuje kápo Áša a vedeme 1:0!!! Hrajeme po zemi a kombinujeme na jeden až dva doteky a domácí se nemůžou dostat ke své hře. Vládneme středu hřiště, důrazně bráníme, maká jeden za druhého. Hezky se na to dívá......Bohužel se nám nedaří vstřelit pojišťovací branku. Ve 27. minutě má gól na noze Vesi - po kombinaci s Lakym trefí posledního bránícího hráče před prázdnou brankou. Bohužel se s postupem času se přizpůsobujeme nakopávaným míčům domácích a chybí nám mezihra. Ale nevypustíme ani jeden míč a domácí se do vážnějšího ohrožení naší branky nedostanou. V poslední minutě ještě hlavičkuje Vesi po pěkném centru Pluchiče jen do brankáře. Končí první poločas a domácí jsou naším výkonem zaskočeni. Což dávají při každém prohraném souboji protesty najevo.

Do druhé půlky musí Urbi kvůli velkým bolestem kolena dolů a střídá ho Šilhavka. Místo očekávaného tlaku domácího týmu však přichází naše kombinanční hra a také šance...V 50. minutě po standardce ze strany najde Laky Vesiho, který bohužel pálí těsně vedle. 59. minuta a Laky vybojuje na levé straně u lajny ztracený míč díky své dotěrnosti a důrazu. Udělá si kličku a jeho přízemní centr nachází osamoceného Tomáše Pluchu, který se nemýlí - 2:0!!! Domácí jsou přímo zmrazeni a tak přichází na scénu dvanáctý hráč. Ano, rozhodčí! Při rohu domácích nezachytíme jejich náběh a hlavičkují do břevna, míč se odráží na čáru nebo před čáru (gól to nebyl), ale rozhodčí píská branku - 2:1 v 61. minutě. A od této chvíle rozhodčí zápas absolutně nezvládá - ne že by byl do té doby ozdobou zápasu (v 15. minutě vymyšlený trestný kop na nás ze 17 metrů - ale střelu domácích vedle jsem ani v prvním poločase nekomentoval). Hra se přitvrzuje, sudí píská jen co chce. Začíná se žlutit a některé zákroky domácích jsou na prokurátora...Do toho ještě pár domácích rádoby fanoušků a dohrává se ve vypjaté atmosféře. Jenže my pokračujeme v obětavosti a nechceme na Pragovce ztratit ani bod. V 76. minutě najde zleva Vesi uprostřed hřiště rozeběhnutého Lakyho a ten letí sám na kasu a k pravé tyči se nemýlí - 3:1!!! Jeden tvrdý zákrok střídá druhý. Naše obrana je však pevná a domácí už do ničeho nepustíme. V 86. minutě ještě trefuje střídající Schwarzík po přihrávce ..no od Lakyho pouze levou tyč. Těsně před koncem se sráží Laky s golmanem domácích mimo vápno, a domácí se můžou posr.... Nám je to však už jedno a jejich představení po zápase v jejich kantýně je nám k smíchu (nápis na vchodu "Buzerantům v černobílých z Počernic nenalíváme"). Nám dnes bude chutnat všude.... a na jaře se na odvetu "ve svém malém ďolíčku" moc těšíme. Takže mušketýři z Počerek díky za super výkon a smekám...... Jen tak dál!!!

TJ Praga B - Dolní Počernice 1:3

12. min: Jan Vycpálek (Pen.)
59. min: Tomáš Plucha
76. min: Lukáš Pour

46. min: Pavel Šilhavý (rank) za Lukáš Urban
77. min: Jiří Schwarz (rank) za Tomáš Plucha
82. min: Martin Horčík (rank) za Martin Veselý
69. min: Tomáš Pospíšil Karta
72. min: Pavel Šilhavý Karta
89. min: Lukáš Pour Karta